strona główna -> przepisy dla małego dziecka | przepisy dla przedszkolaka | sposoby na niejadka | urodziny - organizacja przyjęcia -> Pomysły na arbuza – jak ładnie podać arbuza?

Pomysły na arbuza – jak ładnie podać arbuza?

arbuz dla dzieciARBUZ – dzieci uwielbiają go za jego słodycz i apetyczny czerwony kolor. Zawiera dużo witaminy C.  Słodki i wodnisty miąższ to ponad 90% wody, dzięki temu owoc jest również lekkostrawny.

Wg Poradnika Żywienia Dziecka Instytutu Matki i Dziecka arbuza najlepiej podawać niemowlakom powyżej 12 miesiąca życia. Kiedy dziecko skończy 1. rok życia ryzyko wystąpienia alergii zmniejsza się, ale nadal powinniśmy uważnie obserwować, czy po podaniu nowego pokarmu nie pojawia się wysypka, biegunka itp. Za każdym razem należy podać małą ilość i stopniowo ją zwiększać.

Pamiętajmy, aby przy wyborze arbuza dokładnie go ostukać. W ten sposób ocenimy czy jest już dojrzały – głuchy dźwięk, to znak, że owoc nadaje się do zjedzenia.

Wykorzystajmy ten owoc do przygotowania apetycznych zdrowych przekąsek dla naszych dzieci!

Rak z arbuza

Jednym z pomysłów jest ułożenie kawałków arbuza w kształcie raka. Raka wykonamy z jednego plastra arbuza o grubości 1-2 cm. Taka forma może być również atrakcją na przyjęciu urodzinowym małego pirata.

Prostą instrukcję jak go wykonać znajdziecie w poniższym filmie:

 

Szaszłyki z arbuza i borówek

Drugim sposobem jest wykonanie szaszłyków owocowych z arbuza i borówek. Arbuza wycinamy za pomocą foremek do ciastek w ulubione kształty. Na patyczek do szaszłyków nabijamy kilka borówek i dodajemy arbuza. Prosto i efektownie !

 

 Jeśli spodobały Ci się filmy subskrybuj mój kanał YouTube